Śniadaniownia

poczuj smak wypoczynku

Śniadania podajemy w godz. 9.00-11.30 tak, by każdy dobrze się wyspał i miał czas na spokojny początek dnia.Zjesz je bezpośrednio w Bistro (położonym w części ogrodowej domu), delektując się przy okazji wszechobecną sztuką, która wypełnia ściany, tworząc minigalerię.Możesz usiąść na zewnątrz, przy stoliku w cieniu jabłoni, które rosną w głównej części ogrodu, tworząc niepowtarzalny minisad.Możesz połączyć obie przestrzenie, śniadanie zjeść w bistro, a kawę wypić już w ogrodzie :)

Nasza przestrzeń to ciche miejsce dla spokojnych ludzi, głównie dla osób dorosłych.W ofercie nie mamy menu dla dzieci oraz odpowiedniego wyposażenia. Osoby niemieszkające w naszych pokojach gościnnych prosimy o wcześniejszą rezerwację śniadania(tel.608 865 459 lub 691 89 4747) - z przyjemnością przygotujemy je dla Was. Życzymy Wam dobrego i smacznego dnia.

dwie opcje

dla Gości nocujących i z zewnątrz

Zależnie od tego, czy jesteś Gościem nocującym, czy też przychodzącym do nas z zewnątrz, proponujemy śniadanie w dwóch opcjach. Pierwsza - kierowana do Gości nocujących - to indywidualnie przygotowany stół z zestawem różnych produktów na zimno, do samodzielnej kompozycji śniadania, wzbogacony wybranym daniem na ciepło, naturalnym sokiem i napojami. Druga - przeznaczona dla Gości nienocujących - to wybór indywidualnego zestawu talerzowego, zgodnie z aktualnym menu. Zawiera on sześć składników na zimno oraz dodatkowe danie na ciepło. Menu uwzględnia dania wegetariańskie/ vege, opcję na słodko i na słono.Ciepłe i zimne napoje zamawiane są poza zestawem i są dodatkowo płatne, zgodnie z ofertą menu.

kawa czy herbata

a może coś innego...

Na rozbudzenie i pogodny początek dnia proponujemy pyszną, świeżo paloną i wyjątkowo aromatyczną kawę, fantastyczną 100% Arabicę w wersji czarnej, białej (także z mlekiem alternatywnym/ vege).Jeśli wolisz herbatę, to wybierz tę ulubioną z naszej oferty. Aktualnie posiadamy ponad 50 rodzajów naparów herbacianych, ziołowych mieszanek przygotowywanych przez nas oraz susz owocowy. Staramy się, by herbaty pochodziły z ekologicznych plantacji w duchu Fair Trade.Alternatywnie oferujemy tradycyjną kawę zbożową z dodatkiem mleka lub ciepłe kakao, w ramach rozpusty.Nie posiadamy napojów gazowanych i soków komercyjnych.Proponujemy świeże, naturalne soki, kompot z naszych owoców, uzdatnianą wodę domową lub lampkę wina verde/ prosecco.

napoje PDF

prosto, naturalnie, zdrowo

dbamy o jakość i smak

W kuchni minimalizujemy ilość cukru i soli. Nie używamy sztucznych polepszaczy smaku oraz produktów zawierających olej palmowy i margarynę.Dania są proste, naturalne i zdrowe.Dbamy, aby użyte produkty były świeże, pochodziły ze sprawdzonych źródeł oraz posiadały dobre wartości odżywcze.Oferujemy pieczony przez nas chleb pszenny i żytni na naturalnym zakwasie, domowe smarowidła, konfitury, syropy i pikle. Zioła pochodzą z naszego zielnika. Do wypieków używamy mąki z młyna Grodzkiego w Reszlu, który mieli mąkę od 600 lat.Dbamy, aby owoce i warzywa były sezonowe. Wędliny dostarczamy z małej lokalnej masarni, a miód trafia do nas z Puszczy Piskiej, gdzie rodzinną pasiekę prowadzi już trzecie pokolenie.

kuchnia slow

życie i jedzenie bez pośpiechu

Wszystkie dania przygotowujemy na bieżąco, dlatego bywa, że potrzebujemy więcej czasu.Czekając na śniadanie, możecie poczytać o okolicy, poszperać w naszej bibliotece lub, gdy mamy chwilę, po prostu porozmawiać z nami :)

menu PDF